Chcesz odbierać telewizję? Postaw na dobry kabel koncentryczny

kabel koncentryczny

W dużej liczbie domów znajduje się telewizor. Znaczna część z nas lubi od czasu do czasu obejrzeć ciekawy dokument lub profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu między innymi kable koncentryczne, które na chwilę obecną znaleźć można bez najmniejszych problemów w sklepach oferujących artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znajdują się dzisiaj bardzo różne kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi właściwościami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne przeznaczone do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Znaczące są dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Rewelacyjnym produktem są kable wytworzone w technologii Tri–Shield. Jej wykorzystanie sprawia, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania oraz chroni sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą poważnie wpływać na jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych marek świetnie sprawdzą się nie tylko w rozbudowie, ale też podczas modernizacji sieci telewizyjnych tak niewielkich, jak i dużych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcji. Dzięki temu odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju materiały stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej połączenie elementów różnego rodzaju. Na ogół rdzeń robiony jest z miedzi. Miedź jest materiałem trwałym, który nie zatraca swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Jeśli idzie o kable przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony stosuje się materiały niepodatne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]