Budowa domów drewnianych – energooszczędność i komfort użytkowania

Chcesz poznać więcej informacji o budowie domów drewnianych? Wejdź na domygoralskie.com.

Coraz więcej osób marzy o wybudowaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się też niemałymi stratami energii. Teraz wygląda to całkiem inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy drewniane to aktualnie najlepszy przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu góralskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, z chęcią wprowadzają również inne nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci dbają o dość zwartą bryłę domu, zalecają dobór właściwych okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w w jednej części naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt architektowi z doświadczeniem

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna będącego połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do łatwych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]