Budowa domów z bali coraz popularniejsza?

Kliknij tu, żeby zamówić budowę domów z bali.

Domy budowane w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się coraz większą popularnością. Są budowane coraz częściej i stanowią bardzo dobrą alternatywę dla klasycznych domów murowanych. Domy z bali buduje się z wykonanych z drewna bali, które rozmieszczane są w dość charakterystyczny sposób. To znana od pokoleń technika budowania domów, którą doceniliśmy na powrót.

Budowa domów z bali: jakie są cechy charakterystyczne takich domów?

Rosnąca cały czas popularność tak budowanych domów nie wzięła się bez powodu. Przede wszystkim domy budowane w takiej technologii wyglądają wyjątkowo pięknie. Do tego w ich wnętrzu panuje niesamowita atmosfera, za sprawą której mieszka się w nich wspaniale. Drewno to całkowicie naturalny izolator cieplny. Oznacza to, że domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego wiele czasu i niezwykle kosztownego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które nierzadko generują ogromne straty ciepła. Jeżeli tylko domy z bali będą właściwie utrzymywane, przetrwają w świetnym stanie bardzo długo. Koszt ich wybudowania naprawdę nie jest zbyt wysoki, co sprawia, że także pod tym względem wygrywają one z innymi technologiami. Domy budowane z bali najczęściej spotkać można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są aktualnie chętnie budowane też w innych regionach naszego kraju. Bale są odpowiednio przygotowywane, co czyni je odpornymi na wilgoć i inne czynniki atmosferyczne. To właśnie dlatego domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich rejonach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest niezbędna

Wybierając dom z bali, powinno się zadbać, aby zarówno stworzenie projektu, jak i wykonywanie prac budowlanych zlecić fachowcom, którzy specjalizują się w takim typie budownictwa. Tylko wtedy można być pewnym, że dom będzie zaprojektowany i wybudowany prawidłowo, a podczas użytkowania nie wyjdą na jaw niemiłe niespodzianki.

Nasze dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]