Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Dlaczego warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były wykonane w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują obecnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]