Dźwigar – niezastąpiony w budownictwie

Kliknij tu, aby zamówić dźwigar.

Szalunki to struktury niezastąpione na większości budów. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kształtu murom wylewanym z kompozytu, a także przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki okazują się również niezbędne przy formowaniu stropów – wówczas ich najważniejszym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niewykonalna. Dzięki dźwigarom sufit nie opada kilka minut po wylaniu i może zastygnąć. Z jakich materiałów produkuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z jakich materiałów produkowane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest znacznym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. W związku z tym jego istotną cechą jest trwałość. W dużym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz typ wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być starannie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem jest lite drewno takich drzew jak topola, olcha, buk czy sosna. Niezmiernie ważne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem wody, spoiw i innych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które regularnie parają się budową wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i magazynowanie generuje jednakże pewne koszty. Na szczęście przedsiębiorstwa, które od czasu do czasu przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć nadmienionych przeszkód. Dobrym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, a także pozostałych modułów szalunków.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]