Kątowniki nierdzewne – do czego używać

Szukasz kątowników nierdzewnych? Sprawdź metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-NIERDZEWNE-HUTNICZE/13.

Kątowniki są stawiane wśród najważniejszych wyrobów metalurgicznych. Znajdują mnóstwo zastosowań – są wykorzystywane na budowach, podczas prac konserwatorskich lub w piwnicach entuzjastów majsterkowania. Żeby jednak zaspokoiły konkretne potrzeby, powinny być wytrzymałe i jak najlżejsze. Te cechy powodują, iż konstrukcja złożona z kątowników będzie stabilna i bez problemu zniesie różne wstrząsy. Jak więc rozpoznać, czy konkretny produkt będzie odpowiedni? Gdzie możemy ich użyć?

Wytrzymałe kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym materiałem do wyrobu kątowników jest stal nierdzewna. Czemu najlepiej stosować akurat kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na wytrzymałość cechującą ten materiał – wytrzymają dłużej od części wykonanych z innych stopów. Dzieje się tak dlatego, że nie rdzewieją, więc także po latach mają identyczne właściwości. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się również niską rozszerzalnością termiczną, co podnosi bezpieczeństwo ich eksploatacji w czasie skwarów lub chłodów.

Gdzie stosuje się kątowniki nierdzewne?

Kątowniki nierdzewne są naprawdę użyteczne. Wykorzystuje się je w budownictwie, gdzie stanowią najważniejszy element okien lub barierek. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są także wykorzystywane do produkcji konstrukcji elewacyjnych. Poza tym ze względu na to, iż są solidne, wykorzystuje się je przy budowaniu scen lub masztów, a poza tym szkieletów dużych namiotów. Specjalne kątowniki możemy również wykorzystać do podwieszania półek – przeznaczone do tego modele często posiadają ciekawe dekoracje.

Nasze dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]