Wynajem szalunków – dla kogo jest to rozwiązanie?

Więcej informacji o ofercie wypożyczalni szalunków na abcszalunki.pl

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale można zaobserwować również konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi niezbędnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie odpowiednich efektów. Niestety ze względu na spore ceny nie zawsze ekipy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy będą niezbędne, mają szansę wszak po prostu je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Kiedy wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one do tego niezbędne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o wygodzie, gdyż trzymanie rzadko używanych szalunków może powodować duże wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej zdecydować się na ofertę firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlano-remontowych – dzięki temu otrzymamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się wytrzymałe i praktyczne. Bardzo istotna okaże się też obsługa korzystającego z usługi – w przypadku, gdy zbliża się czas startu prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. W razie wątpliwości warto z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o ofercie danej firmy sądzą poprzedni klienci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]