Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Tu znajdziesz więcej szczegółów o digital painting kurs.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat próbuje dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania. Znając te realia duży odsetek początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się opanować najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie oprogramowanie do digital paintingu wykorzystują współcześni artyści

Jest sporo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się głównym oprogramowanie game developerów oraz ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których przy użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, temperą lub farbami akrylowymi. Digital painting zapewnia artystom większą wolność – twórca ma możliwość modyfikowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo cyfrowe – kurs z udziałem instruktora

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, aczkolwiek aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać zaawansowane funkcje oprogramowania oraz niezbędne triki używania pędzli, należy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw działania programu. Istotne jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]