Food pairing – dla miłośników kulinarnych wrażeń

Na warsztatqulinarny.pl przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o food pairing.

Wprawdzie przywykliśmy do sztampowych połączeń smakowych, nie oznacza to, że łączenie ze sobą potraw, które pozornie wcale do siebie nie pasują, nie może dać ciekawych i, co ważne, smakowitych rezultatów. Dowiadujemy się o tym na każdym kroku. Ogromny wpływ na nasz zmysł smaku miało niewątpliwie pojawienie się na rynku nieosiągalnych dotąd w Polsce artykułów i otwarcie się na odmienne zwyczaje kulinarne. Dzięki temu choćby zestawienie egzotycznych owoców z mięsem nikogo już nie dziwi. Osoby, które zasmakowały w takich niespotykanych fuzjach smakowych chętnie podejmują własne eksperymenty i samodzielnie próbują coraz to bardziej nietuzinkowych połączeń. By te jednakże dały pozytywne skutki, warto najpierw zaopatrzyć się w stosowną wiedzę.

Food pairing – sztuka mieszania ze sobą smaków

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne przygody istotnie były źródłem uniesień oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych przyjemności, powinno się działać zgodnie z kanonami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są tylko wytycznymi, o których trzeba pamiętać, by aromaty łączyły się w nietuzinkową, lecz zgodną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się umiejętność mieszania ze sobą smaków, które ogólnie uchodzą za całkiem od siebie różne. Wszelkie reguły food pairingu są jednak gruntownie przeanalizowane, a u ich podstaw leży głęboka wiedza z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych substancji w używanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko jedzenia, lecz również napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing szkolenie tylko z wykwalifikowanym szefem kuchni

Do zabaw z food pairingiem konieczne są spora fantazja i wyczucie, jednak to nie one będą kluczowe. W wyższym stopniu liczy się znajomość zawartości konkretnych substancji w ingredientach potraw, a także tego, jak łączą się one z pozostałymi składnikami. Dlatego rozsądną decyzją będzie udział w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez wykwalifikowanego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa nie więcej niż kilkanaście godzin.

Nasze dane adresowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]