Kurs dolara i jego wymiana – korzystaj z kantoru online

Na www.kantor.pl/dolar-amerykanski-kurs-waluty przeczytasz wszystko, co warto wiedzieć o aktualnym kursie dolara.

W latach 80-tych każdy pragnął mieć chociaż kilka banknotów dolarowych, by wstąpić na zakupy do Pewexu. Natomiast dziesięć lat później trzymanie oszczędności w amerykańskiej walucie stanowiło wyznacznik sukcesu w życiu zawodowym. Obecnie znaczna część internautów zamawia codziennie zakupy płacąc dolarami, korzystając po prostu z powszechnej globalizacji i możliwości międzynarodowej dostawy przedmiotów z popularnych światowych sklepów internetowych. Nie dziwi więc to, że dolar stał się walutą, która nie budzi już sentymentu, a kupić go da się także nie wychodząc z domu, gdyż od wielu lat w Polsce funkcjonują kantory internetowe, które wymieniają tę walutę po kursie nierzadko rentowniejszym niż w bankach.

Kilka ciekawostek o dolarze amerykańskim

Nazwa „dolar” wywodzi się od terminu “talar”. Tak zwano czeskie monety zawierające 1 oz srebra. I naprawdę na początku środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych Ameryki były monety. Banknoty dolarowe, które przez wiele lat zyskały sobie szeroką grupę adwersarzy, pojawiły się w obiegu dopiero w szóstej dekadzie XIX wieku jako rozwiązanie kryzysu związanego z brakiem bilonu. Niewielu wie, iż banknoty dolarowe nie są wykonane z papieru, a z kompozycji włókien lnu i bawełny z domieszką paru innych składników, pozostających sekretem. Nie znaczy to jednakże, iż banknoty dolarowe są nie do zdarcia – według statystyk niższe nominały pozostają w obiegu maksymalnie do 4 lata, a banknoty o wartości 100$ – od 9 do 18 lat. Zniszczone banknoty są rozdrabniane, a wygenerowany z nich materiał jest przekazywany podmiotom, które robią z nich materiały budowlane. Amerykańskie monety pozostają w obiegu około 30 lat, jakkolwiek są one też najczęściej gubione, a w wielu przypadkach po prostu wyrzucane. Podług analiz tak kończą każdego roku prawie 62 miliony $ w bilonie.

Kantor internetowy – tu sprawdzisz aktualny kurs dolara

Dolarem nazywa się kilka walut ale nie ukrywajmy, że jeśli mówimy “dolar” to mamy na myśli dolara amerykańskiego, który dwie dekady temu był najważniejszą walutą na świecie, a dopiero w ostatnich latach pomału tracił swoją pozycję. Niemniej jednak wymiana dolara ciągle stanowi pokaźny wycinek obrotów na rynku walutowym Forex. Osoby zainteresowane aktualnym kursem dolara mogą w dowolnej chwili sprawdzić jego wartość na przykład na stronie kantoru online, w którym kurs walut uaktualniany jest w kilkusekundowych interwałach. Dodatkowo, można tam przejrzeć historyczne notowania kursu dolara oraz zestawić jego cenę z aktualnymi kursami najważniejszych światowych walut.

Nasze dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]