Oszczędzaj czas i pieniądze – sprawdź jak działa kantor online

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Online kantor znajduje się na https://topfx.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w pobliskim banku bądź w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednak w błyskawicznie transformującej się rzeczywistości, ludzie zapragnęli wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też pojawiły się kantory online, które na to pozwalają.

Jakie usługi proponuje kantor online oprócz przewalutowania?

Operacja w kantorze internetowym jest tak samo prosta jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Nabywca wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą chce wymienić na konkretną walutę. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w porze działania kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych odstępach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniej doby. Kolejnym i nadzwyczaj istotnym plusem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory stacjonarne i placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przewyższają 2%. Kantory online oferują również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez konsumentów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez klienta dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także znaczną niezależność w rozporządzaniu kapitałem. Używają ich też osoby spłacające zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie i osoby studiujące lub zatrudnione za granicą. Aczkolwiek nim zdecydujemy się powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, m.in. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.