Biżuteria z ametystami

Jeśli chcesz nabyć ametysty, koniecznie wejdź na www.ametysty.com.pl.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na unikatową purpurową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w takim zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.