Biżuteria z turkusem – dlaczego warto nosić?

Jeśli chcesz kupić biżuterię z turkusem, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus to jeden z najrzadszych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc dziwnego, że często sięgają po niego jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących synonimem luksusu. Produkowane są z jego użyciem broszki, wisiorki i kolczyki, które idealnie łączą się z eleganckimi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego pochodzenia – na przykład turkusy importowane z Persji są błękitne, natomiast z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że opracowano też jego sztuczne odpowiedniki – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. Według części osób okazuje się wszak amuletem, który zabezpiecza właściciela przed pechem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu kwestie – zwyczajnie doskonale się prezentuje.

Biżuteria z turkusem posłuży lata

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o uszkodzenia. Warto też ściągnąć ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła mogą niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Gdy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]