Kolczyki do niebieskich oczu

Jak podkreślić błękit tęczówki kolczykami?

Niebieskie oczy ma co piąta kobieta (około 25-30%), ale z badań wynika, że ten kolor oczu powoli zostaje wypierany przez kolor brązowy (ponieważ gen odpowiadający za kolor niebieski jest recesywny). Jeśli masz szczęście posiadać niebieskie oczy, sprawdź, jak możesz podkreślić ich piękno kolczykami.

Kontrastowe kolory podkreślą błękit oczu

Czerwony to idealny kolor dla osób o bardzo jasnych bądź błękitnych oczach. Będzie przykuwał uwagę do twarzy, a zauważalny kontrast kolorów sprawi, że oczy staną się centralnym elementem twarzy.
Do mocno niebieskich oczu będą pasować wszystkie wyraziste i zdecydowane kolory – zwłaszcza jeśli cała stylizacja jest w czerni bądź bieli.

Kolory kolczyków, które pogłębią błękit oka

Wszystkie kolory komplementarne sprawią, że oczy będą bardziej wyraziste. Jeśli chcesz wydobyć kolor, używaj kolczyków jaśniejszych niż twoje oczy. Jeśli go pogłębić – ciemniejszych. Idealne będą zatem kolczyki turkusowe, błękitne, szafirowe, granatowe, a nawet zimne odcienie szarości wpadające w błękit. Pamiętaj, że kolor idealnie taki jak twoje tęczówki nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo barwy się zleją i oczy mogą wyglądać na przymglone i pozbawione blasku (zwłaszcza, jeśli kolczyki odbijają światło).

Kamienie szlachetne dla niebieskookich

Jakie minerały w kolczykach są najlepsze dla kobiet z niebieskimi oczami?

Cytryn i lemon kwarc – kontrastowa stylizacja

Kontrastowo podkreślają niebieskie oczy i świetnie wyglądają we wszystkich pastelowych stylizacjach. Oba minerały pięknie odbijają światło, jeśli zostały odpowiednio oszlifowane i będą ciekawym uzupełnieniem zarówno codziennej, jak i wizytowej kreacji.

Syntetyczny szafir w kolczykach dla kobiet o jasnoniebieskich oczach

Głęboki granat syntetycznego szafiru wydobędzie blask jasnoniebieskich oczu i sprawi, że będą wyglądały bardziej promiennie.

Agat aqua bądź agat błękitny

Kolejna propozycja bazująca na komplementarności. Tym razem idealna dla kobiet z ciemno – niebieskimi oczami oraz tymi, które wpadają w szarość. Bardzo gustowne kolczyki pasujące do biznesowych i codziennych stylizacji.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jak-nosic-bizuterie/kolczyki-do-niebieskich-oczu/