Pierścionki zaręczynowe – połączenie tradycji z nowoczesnością

Więcej o pierścionkach zaręczynowych Kraków na obraczki.net.pl.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wymarzony przez większość pań moment – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – symbol wieczności

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezmiernie stary obyczaj, sięgający przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od owego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca prosto do serca. Powszechnie przypuszcza się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent sprowadzili Grecy. Pierwotnie sporządzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścionkami ze srebra bądź złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie chcieli zademonstrować swoją całkowitą ufność do partnerki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, platyną i złotem, jednak surowce te tak naprawdę powszechnie stosuje się do ich tworzenia zaledwie od kilku stuleci, przy czym znamienny przyrost ich uznania daje się spostrzec w XX w.

Złoto, kamienie szlachetne, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednak możliwości dowolnego łączenia różnych metali i kamieni są olbrzymie. Prócz diamentów stosuje się topaz, szafir bądź rubin. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak srebro, tytan, stal damasceńską, a także drewno, jednakże nadal na rynku dominują pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile musi kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż narzeczony ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwie miesięczne pensje. Koszt zakupu zależny jest od wielu czynników: surowca, ilości karatów, wzoru czy wykorzystanego kamienia, skutkiem tego każdy kupi śliczny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania i miłości, wobec tego jego koszt nie ma dużego znaczenia. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Nasze dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]