Srebrne wisiorki

srebrne wisiorki, srebrne zawieszki, zawieszki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez artystów materiałów. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, świetnie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Detergenty dla srebrnej biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten niezbyt dobrze reaguje też na kontakt z wodą czy ciepłem, które mogą powodować, że straci kolory albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich szmatek – twarde mogą uszkodzić powierzchnię.