Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Skieruj się tutaj, jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, wygoda w codziennych sytuacjach oraz praca w różnorodnych zawodach – to tylko kilka z powodów, które przekonują wiele osób do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie wciąż wzrasta, na co wpływ ma z pewnością lepsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo potencjalnych komplikacji. Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także względy zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje technologię kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się wspaniałe rezultaty. Podnosząc jej środek oraz zmniejszając jej obwód, można z kolei wyeliminować dalekowzroczność. Dziś najpopularniejszym typem lasera używanego podczas zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie pulsy podczerwieni. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego modelowania, a równocześnie zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad wzroku przemawia masa argumentów. Najistotniejsze to z całą pewnością precyzja, mała inwazyjność, efektywność, a także małe ryzyko powikłań. Wypada napomknąć również o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekcja wzroku – są też przeciwwskazania

Nim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, warto mieć świadomość tego, iż w sporadycznych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Do najważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy głównie nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, ciążę i karmienie piersią, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]