Leczy skutki kontuzji i łagodzi ból – laser wysokoenergetyczny

Dowiedz się, gdzie zamówić lasery wysokoenergetyczne, wejdź na www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która stosuje silnie skoncentrowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry pacjenta specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przedostaje się ona do głębokich tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, że ta technika leczenia zyskuje coraz większą popularność.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można użyć do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Nieraz jest wykorzystywany przez personel opiekujący się sportowcami – świetnie nada się jako środek minimalizujący uczucie bólu po treningach oraz leczący skutki kontuzji takich jak: naderwania wiązadeł, stłuczenia czy zapalenia. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest też używany między innymi w leczeniu zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej, rwy kulszowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest też pomocny w gabinetach kosmetycznych, dermatologicznych i w medycynie estetycznej.

Lasery wysokoenergetyczne – sondy punktowe i skanerowe

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób emisji lasera. Wyróżnia się między innymi sondy punktowe, prysznicowe, a także skanerowe wysyłające światło ze spektrum czerwonego lub podczerwień.

Nasze dane adresowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]