Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Znajdź aparat do masażu uciskowego.

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to rozmaite chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość terapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, a także stanu zdrowia pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – stymulacja przepływu limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają maszyny do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest mnóstwo wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To przede wszystkim zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w redukcji cellulitu czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niesłychanie popularna wśród sportowców, przede wszystkim jako etap regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania aparatów do presoterapii wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest masaż. Aparaty CarePump są stosunkowo lekkie oraz nie zabierają wiele miejsca, zatem bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi nowotwór bądź miażdżyca, które warto wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]