Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

amd kraków, leczenie zwyrodnienia plamki żółtej

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to wada wzroku, która dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie obniża jakość widzenia. Współcześnie wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w leczeniu tej przypadłości. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wygodę życia.

Kto najczęściej choruje na AMD?

Plamka żółta to część siatkówki oka wyróżniająca się największym zagęszczeniem światłoczułych czopków – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która manifestuje się poprzez odkształcenie obrazu oraz obniżenie się ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Ze zwyrodnieniem plamki żółtej borykają się w głównej mierze osoby, które przekroczyły 50. rok życia, a zespół przyczyn wady nie został jeszcze do końca zidentyfikowany. Zakłada się jakkolwiek, że za AMD odpowiada niezdrowy tryb życia – m. in. uzależnienie od tytoniu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub otyłość. Wpływ mogą mieć też czynniki genetyczne oraz inne choroby występujące równocześnie, np. hipertensja lub hiperglikemia. Nowoczesna medycyna opracowała jednak środki, które efektywnie leczą to schorzenie. Leczenie AMD jest wykonywane za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa skutecznie na postać suchą zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – czy jest nieinwazyjne?

Laser nanosekundowy wpływa na starzejące się komórki oka przy tym nie naruszając receptorów siatkówki. Zabieg ten jest nieinwazyjny, dzięki czemu może być wykonywany u różnych grup pacjentów narażonych na wadę bądź całkowitą utratę zdolności widzenia. Technologia laserowa stymuluje komórki do odtwarzania się oraz hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Laser 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Zanim zacznie się zabieg oko znieczula się miejscowo, a sam zabieg 2RT trwa tylko kilka minut.

Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]