Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - tu znajdziesz pełną ofertę.

Gros osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam przeważnie tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Jednakże nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – wyprawa po górach na nartach

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym wypoczynkiem w górskiej chacie i sporadycznym zjazdem z atrakcyjnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich urok w trakcie dość trudnych, jednak ogromnie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych butów i nart.

Gdzie wyjeżdżają pasjonaci skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie najpopularniejszymi destynacjami wśród miłośników skitur są zdecydowanie Riła oraz Pirin w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bardzo dobrze poradzą sobie także skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni tylko do skitur organizowanych na terenie Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– panują tam perfekcyjne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. metrów n.p.m. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z wypraw będzie dopasowana do wykazywanych przez nie umiejętności, otrzymają w tym zakresie poradę od instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]