Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Szukasz szczegółowych wiadomości o wyprawie w Alpy? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Sympatycy gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie marszruty w w w Górach Świętokrzyskich, w Sudetach i w Karpatach, koniec końców zaczynają wypatrywać kolejnych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Wielu z nich zainteresuje podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Zachwycające Alpy – marzenie wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem parę państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, nazwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego świata, to przykładowo Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Eiger albo Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie i wyższe Alpy Zachodnie.

Do kogo skierowanych są oferty wypraw w Alpy

Jakie wyprawy w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wycieczek w góry? Jest dużo intrygujących propozycji kierowanych do miłośników gór o różnorodnym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak potrafią wykazać się stosowną wydolnością fizyczną i nabyły już zręczność w jeździe na nartach, mogą wyjechać na 7-dniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje kwalifikacje. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na części szkoleniowej, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, maksymalnie kilkuosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje pełną uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się cudownym przeżyciem, niosącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]