Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Zamów antenę naziemną na telmor.pl.

W ogromnej większości domostw dostrzec można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak telewizor nie był nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w różnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest obecnie wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment proponują nam producenci, odznaczają się również świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych wysokiej jakości przez bardzo długi czas.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Należy wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można błyskawicznie wyszukać w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]