Bryczesy – co warto o nich wiedzieć?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz bryczesy.

Jazda na koniu wymaga nie tylko godzin pracy, wielu wyrzeczeń i ogromnych pokładów cierpliwości, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz nabyć wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Obszerny wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu zmniejszają ryzyko otarć naskórka. Prawidłowo uszyte spodnie bryczesy powinny być obcisłe i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów wysokiej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej czuje się w pełni swobodnie.

Jak kupić najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest upewnić się czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wykonany z silikonu, skóry ekologicznej, ewentualnie innych surowców gwarantujących porządną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje także łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one być wyposażone w powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które dają komfort termiczny podczas jazdy. Ważne są też walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek i liczne kieszenie.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]