Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Dalsze informacje o sztylpach skórzanych

Według wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Ponadto, wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży głównie znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie rodzaje cechuje znacznie niższa cena. Tym samym są polecane dżokejom z okrojonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Obszerny wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]