Czy można kupić kapsułki kompatybilne z Dolce Gusto?

kapsułki do ekspresu dolce gusto, kapsułki dolce gusto zamienniki

Ekspresy z systemem Nescafe Dolce Gusto na dobre wtopiły się już w pejzaż polskich kuchni. Polaków urzekła nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, iż dają nieograniczony dostęp do aromatycznych mieszanek kawy. Konesery tego napoju z czasem zrozumieli, że nie muszą się ograniczać tylko do propozycji jednego producenta, więc na rynku w mgnieniu oka powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek do ekspresu Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego parę marek, które zaczęły pomału podbijać serca amatorów kawy.

Czy można nabyć zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek Nescafe Dolce Gusto pochodzą z różnych europejskich krajów, w tym również z Polski. W rzeczy samej, gdy myślimy o dobrej kawie od razu przed oczami mamy włoską kawiarnię, w której podawane jest mocne espresso. Nie dziwi zatem, że najszerszy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto ma firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką robusty i arabiki, jak również kawy skomponowane tylko ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, delikatną i łagodną Cremosę, mocną i wyrazistą Ristretto oraz wywodzące się z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował też własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), kombinację kawy i czekolady (Mokacci) oraz czekoladę na gorąco (Chocolat). Inni europejscy producenci kapsułek do ekspresów w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który produkuje smakowitą czekoladę na gorąco oraz hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia oprócz czekolady, produkuje także aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, a także dwie jej dwa jej rodzaje z domieszką mleka – Cortado, z którego można przygotować kawę o objętości 40 ml, i Con Leche – napój o pojemności 120 ml.

Ile kosztują zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Nescafe Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niedużych opakowaniach, zawierających dziesięć lub szesnaście porcji. Ich cena w sklepach online jest najczęściej o kilkanaście procent niższa, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości napojem już za nieco ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów pracujących na systemie Dolce Gusto. Jeśli jednak mamy wątpliwości, czy na pewno ich zastosowanie nie wpłynie negatywnie na nasz sprzęt, spytajmy o to sprzedawcę bądź poszukajmy na stronie sklepu wykazu urządzeń zgodnych z wybranymi przez nas kapsułkami z kawą.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]