Drukarka 3D dla profesjonalistów – Stratasys, Makerbot i inne

Jeśli szukasz drukarki 3D, powinieneś odwiedzić tę stronę.

W ofercie CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Marka Stratasys jest światowym liderem branży drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D oraz pozostałe produkty Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony aż o 90%. Nadrzędne idee pracy ekspertów marki Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także pomoc techniczna oraz merytoryczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to następny uznany producent drukarek 3D. Czym wyróżnia się ta firma w branży maszyn do druku 3D? Formlabs produkuje niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLA i SLS. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi odmianę technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się bezproblemową obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym prekursorska technologia LFS różni się od SLA? Wyraźnie lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także precyzyjnym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dlatego można wydrukować identyczne prototypy, co jest niezmiernie pożądane w seryjnej, masowej produkcji.

MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki mają rozległe zastosowanie w rozlicznych sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest solidny i precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]