Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Sprawdź, gdzie kupić kask jeździecki, wejdź na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, dlatego zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty oraz być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]