Rynny dachowe – co warto o nich wiedzieć?

Chcesz kupić orynnowanie dachu? Sprawdź regamet.pl.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają największe znaczenie z punktu widzenia ich wytrzymałości oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na efektywne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu komplikacji wynikających z jej kumulowania się. Nie powinniśmy więc bagatelizować doboru prawidłowych elementów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zręczności – tak samo jak montaż systemów rynnowych. Co zatem powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie konkretnie funkcje pełnią takie systemy? Z jakich części są tworzone? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu pomniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnego przekroju rynien otwartych (tak zwanych korytek), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie także rynny pionowe oraz elementy znajdujące się na poziomie gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na granicy budynku – narożników. Są one instalowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer z sitkiem, które odpowiada za zatrzymanie najrozmaitszych zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do ścieków.

Rynny metalowe, PCV albo plastikowe – co zamontować?

W ofercie dystrybutorów dostępne są orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – m. in z metalu PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku i tego, jak bardzo jest on narażony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego rozwiązania warto więc skonsultować z fachowcem.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08