Ubrania na motocykl – co warto kupić?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w odzież na motor.

Od dawna wiadomo, że jazda na motorze nie jest najbezpieczniejszą czynnością. W razie ewentualnego kolizji kierowcę motocykla nie zabezpieczają pasy i bezpośrednio przyjmuje on na siebie intensywność zderzenia. Dlatego tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest posiadanie odpowiedniej odzieży zaprojektowanej z myślą o jeździe tego rodzaju. Odzież na motocykl nie tylko minimalizuje możliwe obrażenia prowadzącego, ale również chroni go przed promieniami słonecznymi, deszczem oraz wiatrem, co podnosi wygodę jazdy.

Odzież motocyklowa – skóra czy tekstylia?

Kupując Ubranie na motor w pierwszej kolejności powinno się wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z przepisami kodeksu drogowego jego posiadanie jest obligatoryjne, bez względu na to czy poruszamy się wolno na skuterze, czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce. Jest to też kluczowy element protekcji kierowcy jednośladu, osłaniający głowę przed uszkodzeniami mogącymi mieć ciężkie skutki dla jego zdrowia, a często i życia.

Do zabezpieczenia pozostałych części ciała w czasie jazdy jest masę możliwości. Miłośnik jednośladów może skompletować swój strój dobierając stosowną kurtkę i spodnie opracowane z myślą o jeździe na motocyklu lub zdecydować się na kombinezon (dwu- ewentualnie jednoczęściowy). W sklepach motorowych w sprzedaży znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Bez wątpienia, skóra jest niezwykle odpornym na uszkodzenia półproduktem, co nie znaczy, że odzież motocyklowa wykonana z tekstyliów chroni mniej – wykorzystuje się w niej tkaniny o ogromnej wytrzymałości na tarcie oraz wysoką temperaturę. Te elementy ubioru motocyklisty są wyposażone stosowne wzmocnienia (slidery) ochraniające kolana, barki i łokcie, które w czasie upadku są wyjątkowo narażone na urazy.

Kołnierze, camelbagi i inne akcesoria

Następnymi istotnymi częściami odzieży na motocykl są rękawice i buty. Rękawice w razie upadku ochraniają dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi automatycznie zasłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na bolesne otarcia skóry oraz złamania. Warto więc wybierać rękawice ze wzmocnionymi elementami chroniącymi kostki i wewnętrzną powierzchnię dłoni. Odpowiednie buty na motor oprócz tego, że chronią drobne kości śródstopia, zapewniają również lepszą przyczepność, a co za tym idzie łatwiejsze panowanie nad ciężkim motocyklem.

W jakie inne dodatki do ubrań na motor warto się wyposażyć? To bez wątpienia camelbagi, kominiarki, gogle o ile używamy kask crossowy, oraz dodatkowe slidery, ochraniacze albo zbroje.

Nasze dane adresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]