Wiadro z mopem – niezbędne w każdym domu i zakładzie pracy

Jeśli potrzebujesz mopów płaskich z wyciskarką, odwiedź tę stronę.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o nietypowe, ciężkie do usunięcia zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Czym cechują się profesjonalne mopy do podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim dwa czynniki – tworzywo, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma służyć do mycia podłóg o dużym metrażu – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów.

Sam mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy ekip sprzątających mogli szybko i efektywnie myć podłogi. Niemal równie istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być proporcjonalna do wzrostu użytkownika, a on sam ma być w miarę lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadro plus mop.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]