Dresy sportowe – swoboda ruchu i ochrona przed chłodem

Kup męskie dresy na sklep-hummel.pl.

Dla mężczyzn dres to jedno z najwygodniejszych ubrań, używane nie tylko do uprawiania sportu, lecz również w czasie przyjemnego leniuchowania w domowym zaciszu. Zakładany jest ochoczo przez profesjonalnych sportowców, poważnych biznesmenów czy znane postaci ze świata filmu i muzyki, wszędzie tam, gdzie konieczna jest swoboda ruchów. Dres przestał już dawno być uważany jedynie za strój sportowy, aczkolwiek nadal jest to jego najważniejsza funkcja. I każdy mężczyzna, który uprawia sport nawet okazjonalnie, musi posiadać w swojej szafie choć jeden dres sportowy.

Dres sportowy – chroni ciało przed powiewami wiatru oraz śniegiem

Niektórzy myślą, iż można założyć na siebie byle jakie spodenki i podkoszulek i już jesteśmy gotowi do treningu. To nieprawda – uważnie dobrana odzież sportowa zdecydowanie zwiększa nie tylko skuteczność, ale i wygodę ćwiczeń. Taką odzieżą są także dresy sportowe. Trzeba mieć na uwadze, iż dres musi mieć dobrze dopasowany rozmiar, co zapewni należytą swobodę ruchu całego ciała, a równocześnie nie pozwoli, aby w trakcie rozgrzewki bądź treningu będą drażnić nas za długie rękawy. Dres jest generalnie ubraniem obowiązkowym dla osób ćwiczących przez cały rok – pozwala na trening pod gołym niebem również w zimowe dni, chroniąc ciało przed śniegiem czy mroźnymi podmuchami wiatru. Z kolei w upalne dni dres sportowy umożliwia również regulację temperatury organizmu. Ubierając dres można zmniejszyć zagrożenie udaru słonecznego. Dres zasłania większość powierzchni skóry przed promieniowaniem UV, co znacznie może ograniczyć ryzyko przegrzania. Kluczowe jest, by w letnie dni podczas ćwiczeń korzystać z dresu sportowego uszytego z materiału, który gwarantuje znakomity przepływ powietrza oraz ekspresowo wysycha, dzięki czemu na przepoconym dresie nie będą rozmnażać się zarazki i grzyby.

Dres sportowy od znanego producenta – czy to się opłaca?

Odpowiedź na to zagadnienie jest poniekąd jasna – opłaca się kupować ubrania lepszej jakości, a taką bezdyskusyjnie jest dres sportowy, sprzedawany przez uznaną markę sportową. Jest to mimo wszystko opłacalne, ponieważ markowy dres sportowy będzie znacznie bardziej odporny na naprężenia i przetarcia, w związku z tym będziemy dłużej go wykorzystywać, co wynagrodzi po kilku miesiącach cenę jego zakupu. Trzeba uwydatnić, że marki, które osiągnęły już wysoką pozycję na rynku akcesoriów sportowych, przez cały czas starają się ją utrzymać, stąd ich ubrania z najnowszych kolekcji odzieżowych muszą zachować swoją wysoką jakość.

Nasze dane adresowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]