Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka.

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja dużej części turystów, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6 km n.p.m. Obieżyświatów zachęcają przede wszystkim znikające już lodowce, możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również niepowtarzalne krajobrazy. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Mawenzi oraz Uhuru. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga odpowiedniego przygotowania – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się również zakupić leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]