Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Jeszcze nigdy nie spotkałeś tak korzystnej oferty wypraw trekkingowych dla początkujących!

Wyprawy w góry przybierają wiele postaci. Od spokojnych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za nieraz olbrzymi trud zyskujemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Poziomy trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Eksperci wymieniają 3 poziomy trudności pieszych wypraw w rejony górskie. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga solidnej sprawności i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla jednostek z wysoką sprawnością fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, jak również przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu aktywności bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, wschodnia część Karpat, Alpy, a także graniczące z Azją Kaukaz i Ural. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił w trakcie wycieczki w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]