Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Więcej informacji o trekkingi Himalaje.

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym dość blisko pasmem Karakorum to obszary owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań uznanych wspinaczy z całego globu. Nie zadziwia nas zatem popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się też pośród zwykłych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaakcentować, że jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Źródłem komplikacji bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem nieraz aranżowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]