Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

Skieruj się na http://tinyurl.com/ydawua4w żeby dowiedzieć się, kto przygotowuje projekty budowlane Kraków.

Ciężko znaleźć ważniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Powinniśmy przy tym wiedzieć, iż nie będzie to łatwe wyzwanie, a szczególne trudności związane są z dopełnieniem rozmaitych urzędowych spraw. Najpierw powinniśmy postarać się o pozwolenie na budowę – będzie ono wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Projekt powinien być opracowany przez architekta, a jego treść określają właściwe przepisy. Co zatem musi zawierać? Zachęcamy do przeczytania naszego poradnika.

Projekty budowlane – zawartość

Najważniejszym elementem projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument powinien być opracowany na specjalnej mapie podpisanej przez geodetę i zawierać rozkład istniejących i wznoszonych obiektów oraz sieci elektrycznych i kanalizacyjnych. W planie zagospodarowania powinny być zawarte także dane o miejscu składowania śmieci, układzie roślin czy ogrodzeniu. Projekty budowlane powinny też posiadać projekty wznoszonych obiektów i często także oświadczenia podmiotów dostarczających wodę, gaz i prąd. W niektórych sytuacjach konieczne okaże się również załączenie wyników testów gleby.

Do czego służą projekty budowlane?

Jak przed momentem napisaliśmy, projekty budowlane będą niezbędne byśmy mogli otrzymać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż rozpoczęta budowa powinna przebiegać w myśl planu ustalonego w owym projekcie, a wszystkie niedopatrzenia będą przyczyną jej niezatwierdzenia.

Nasze dane adresowe:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]