Implantologia – co warto wiedzieć?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by używać sztucznych szczęk. Nie było to oczywiście trafione rozwiązanie, bo protezy wymagają czasochłonnej opieki, a ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, ale też wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto zatem napisać parę słów o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, które typy są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać specjalistę, który wykona dla nas implanty zębowe.

Współczesne techniki implantologii

Dziś implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia natomiast umożliwia duże skrócenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa jakichkolwiek bólów nawet po 3 miesiącach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać papierosów, bardzo ciepłych dań i alkoholu. Istotne będzie też stosowanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają ból oraz opuchliznę.

Efektywna i bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera duży wpływ na jakość codziennego funkcjonowania pacjentów – z tego powodu bardzo ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście ze sporym stażem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na ważne wskazówki.