Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

Zleć uszczelnienie okien na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie lokatorów ma znaczny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na spore straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym czasie ewentualne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po oporze podczas otwierania i zamykania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega w głównej mierze na ich regulacji (przeważnie służy do tego ulokowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy zaczynać pracy na własną rękę. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają aktualnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych aglomeracjach, ale też i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]