Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Na brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się często powodem sporych problemów. Mikrofirmy zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Mocne strony korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom ds. księgowości, zyskamy gwarancję, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać księgowego na stałe. Należy również napomknąć o komforcie, jaki dają takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie warto kierować się jedynie cennikiem porad – dziwnie niskie ceny obsługi najczęściej oznaczają jej niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego eksperci mają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]