Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty przyjęć komunijnych!

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie ważnym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zazwyczaj pierwsza istotnie wielka biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że wszyscy goście skupieni są tylko na nim. Dlatego też rodzice starają się, aby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Sala komunijna – szukaj jak tylko będzie ogłoszony termin wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na komunię rodzice powinni wybrać czy podejmą krewnych w swoim mieszkaniu czy niezbędne będzie wynajęcie sali komunijnej. Poczęstunek dla gości w domu jest zazwyczaj opcją wtedy, gdy urządzamy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkuosobowej rodziny, lecz to już rzadkie sytuacje. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, w których uczestniczy niekiedy ponad setka gości, dlatego też przeważnie urządzane są w domach weselnych bądź restauracjach. Jeżeli planujemy wynająć najładniejszy lokal, warto zacząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalony dzień sakramentu. W okresie komunijnym dużą trudnością może stać się też zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, stąd powinno się wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunie. Istotne jest także to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, by przejazd wszystkich gości z kościoła był szybki i wygodny.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Nie zapomnij zatrudnić fotografa, który uwieczni ku pamięci ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak odbywającą się później zabawę gości. Obyczajem są też stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne fotografie z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna zatem wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi wnętrzami. Dodatkową zaletą będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Możliwość wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora liczba, polecamy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci przeróżnymi zabawami.
Naturalnie, uczestnicy obiadu komunijnego przyniosą prezenty dla dziecka. Rodzice najczęściej zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak nie będzie w negatywnie odbierane, jeżeli zaznaczymy w zaproszeniu, iż nie życzymy sobie pewnych typów prezentów, przykładowo kosztownej biżuterii albo zabawek-pistoletów.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]