Remont? Budowa? Sprzątanie posesji? Zamów kontener na śmieci

Mnóstwo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Idzie tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy podczas różnego rodzaju prac ogrodowych i budowlanych, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, ziemia lub opony powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas wykonania robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który spośród oferowanych typów kontenera będzie dla nas najlepszym wyborem?

Kontenery – typy i objętość

Wybierając kontener, warto skoncentrować się przede wszystkim na jego objętości. Jeśli ta okaże się zbyt mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wytworzone podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne odpady mają pojemność nawet kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, a także zdjęte panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju działają nie tylko w największych miastach, takich jak Kraków czy Poznań, ale też w małych miejscowościach. Firma przywozi kontener we wskazane miejsce. Pojemnik musi zostać napełniony w ustalonym w umowie czasie. Jeśli przekroczymy termin, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu wynajmujący zabiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.