Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Jesteś zainteresowany atrakcjami turystycznymi w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego często z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz najnowszych eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której migiem odnajdą zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz pensjonaty, hotele i kempingi położone w miastach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach kolejowych i lotniskach. Co więcej, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi trasy rowerowe, urok lokalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Rejestr ambasad i proste rozmówki – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o zagranicznych turystach, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych górskich miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Wyjątkowo przydatny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu spis konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego