Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Chcesz poznać więcej informacji o odwirusowywaniu WordPressa? Wejdź na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę witryn oraz sklepów internetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się w tej chwili w setkach milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zainfekowania witryny, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak poznać zawirusowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Wpisy zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? To zaledwie kilka z potencjalnych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takich przypadkach niezbędne jest szybka reakcja, żeby usunąć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron internetowych na tym CMS-ie, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania czy też po atakach cyberprzestępców powinno się zlecić specom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich działań naprawczych prowadzą dokładny przegląd plików i baz danych strony. Badają pliki wp-config oraz htaccess, a także kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek. W czasie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko powtórnej infekcji. Jeśli długotrwałe zawirusowanie przyczyniło się do dodania strony do spisu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci mogą podjąć również wymagane działania w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Odwrócenie wszystkich efektów zawirusowania nie daje pewności, że podobna sytuacja nie zdarzy się w przyszłości, stąd ważne jest okresowe uaktualnianie WordPressa oraz stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]