Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Shuttersy w salonie. Więcej na skyshutters.pl

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się przeważnie z aranżacją wnętrz w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Ale ten element osłony okna można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a równocześnie świetnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, wypełniają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim większą część dnia. Z tego powodu należy zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko zachwycające, ale jednocześnie przytulne. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. delikatne jego ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć film.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Możliwość kontroli wnikania światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą można skutecznie korygować temperaturę wnętrza, która ma jak wiadomo duży wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Co więcej shuttersy skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Osadza się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach zasłon, a ich mycie jest niesłychanie łatwe i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w kuchni, w pokoju dziecięcym oraz w łazience.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]