Dom bez stołu jest niepełny. Sprawdź dlaczego powinieneś go mieć

stoły rozkładane nowoczesne

Czy ustawiony w jadalni, w kuchni lub w wydzielonej dla niego przestrzeni loftu, stół zawsze będzie stanowił kluczowy mebel w domu. W związku z tym kupując stół warto brać pod uwagę nie tylko jego odpowiedni design, ale też jego jakość.

Znaczenie stołu w mieszkaniu

W pokoju dziennym przebywamy przez większość wolnego czasu i tam także przeważnie odpoczywamy, tymczasem to stół w kuchni jest w istocie centralnym miejscem w domu. Godziny, które spędza się na wspólnym spożywaniu posiłków z najbliższymi, znamiennie przyczyniają się do zbudowania więzi rodzinnych i przyjacielskich. Stół łączy, jako że pozwala na bliskość wielu osób na mikroprzestrzeni, co w naturalny sposób wyzwala pragnienie konwersacji między członkami rodziny. Wypada zorganizować mieszkanie tak, żeby wytyczyć w nim miejsce na rozstawienie stołu z dala np. od głośnego telewizora. W ten sposób nie tylko powszednie posiłki, ale także imprezy imieninowe lub bożonarodzeniowe pozwolą wszystkim skoncentrować się na tym co w tej momencie jest najistotniejsze, a więc interakcji z krewnymi i z przyjaciółmi. Liczne badania dowodzą ponadto, iż jedzenie przy stole pozwala wypracować poprawne nawyki żywieniowe także u dzieci i młodzieży. Przy stole konsumujemy posiłki wolniej oraz bez stresu, na co ogromny wpływ ma, naturalnie, styczność z bliskimi.

Nowoczesnego stołu do kuchni nie dostaniesz w popularnych salonach meblowych

Stół do kuchni czy jadalni musi być wytrzymały. Będzie bowiem każdego dnia w użyciu, nieraz nie tylko zjeść posiłek, ale też jako miejsce zrealizowania jakichś prac, do których potrzeba większej płaskiej powierzchni, nauki czy po prostu do zabawy, przykładowo gry w warcaby lub w planszówki i układania konstrukcji z klocków z maluchami. Współczesne designerskie stoły z litego drewna od uznanych projektantów cechują się unikalnym wyglądem, nadzwyczajną trwałością, a także naturalnością materiałów zastosowanych do ich produkcji (m.in. drewno dębowe oraz orzechowe), których brak w asortymencie meblowych sieciówek. Projektanci rzemieślniczych stołów oferują również stoły rozkładane, przydatne w razie sporadycznych spotkań w dużej gromadzie bliskich. Decydując się na zamówienie nowoczesnego stół z litego drewna mamy gwarancje, iż kupujemy mebel, który nie zniszczy się przez lata. Dostajemy przy tym opcję jego personalizacji, i w konsekwencji dokładniejszego dopasowania go do dowolnego stylu, w jakim chcemy zaaranżować pomieszczenie.

Nasze dane adresowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]