Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli chcesz zamówić listwy podłogowe, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, ale ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów oraz chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający powód, aby nie lekceważyć ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i one mogą być wytworzone zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]