Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Chcesz kupić lampę solną? Sprawdź superbutelki.pl.

Małe dekoracje z kamienia i innych minerałów od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a czasem nabywamy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód można je dobrać do wystroju mieszkania, bo występują w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, gdyż nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji i kształtach. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się produkowaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, na przykład kuli albo piramidy.

Lampy solne a generowanie ujemnych jonów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania jonów ujemnych, które równoważą te wytwarzane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki dają te lampy, jest łagodny i uspokajający, dlatego poleca się kupienie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, dlatego iż przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniki na biżuterię i cudowne świeczniki, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]