Panele podłogowe – dowiedz się, jak je zamontować

panele drewniane, panele podłogowe drewniane

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je o wiele taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje naprawdę kilka chwil, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – poziom wilgoci nie powinien przekroczyć 3%. Nie wolno zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia PE o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pomieszczenia. Zanim je położysz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później mogą pojawić się trudności z ich zwrotem. Pamiętaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je prostopadle do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym pracować

Tak, jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe zmieniają wielkość w zależności od zmian temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli położysz też listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]